Nieuwbouwplan Rotta Nova start in september

6 August 2023, 13:34 uur
Rotterdam & Regio
mainImage

Op het grasveld tussen de Hoogstraat en de Markthal in Rotterdam is het opvallende nieuwbouwproject Rotta Nova gepland. De voorbereidende werkzaamheden beginnen half september. Het bestemmingsplan voor Laurenskwartier, dat stamde uit 2012 moest worden aangepast om dit project te kunnen realiseren. Er was vanuit de publieke opinie weerstand tegen het bouwplan omdat met de bouw weer een open parkachtige plek in de binnenstad verdwijnt. Vooral op zomerse dagen wordt het veld naast de Markthal volop benut door omwonenden met kinderen en toeristen die er een drankje of hapje nuttigen. Het gaat toch door.

Rotta Nova wordt gesitueerd op de locatie tussen de Hoogstraat, Binnenrotte, Grotemarkt en Dominee Jan Scharpstraat. Er komen 259 woningen met twee torens van 67 meter en 61 meter hoog. In de plint van het gebouw is ruimte voor onder andere horeca, winkels, creatieve bedrijfsruimten en een publieke fietsenstalling. Het ontwerp is van Frits van Dongen architecten in opdracht van de ontwikkelaar Van Herk Groep en NEOO. De bouw wordt verricht door het bouwteam De 2 Rotterdamse Bouwers (D2RB). Dat is een samenwerking tussen de bouwbedrijven J.P. van Eesteren en Dura Vermeer.

Na de voorbereidende werkzaamheden worden er damwanden geplaatst, waardoor er een waterdichte badkuip ontstaat. De bouwplek is historisch gezien bijzonder omdat daar de oudste stukken stad lagen met vooral houten sluisjes, eerder werden die ook al opgegraven bij grondwerk in het gebied Hoogstraat en de Binnenrotte. BOOR, de archeologische dienst van de gemeente Rotterdam, gaat daar onderzoek naar doen. De oplevering van Rotta Nova is naar verwachting in het najaar van 2027.